La Ciotola Pasta Italiana

  • Trustfeed ratings Icon
  • Trustfeed ratings Icon
  • Trustfeed ratings Icon
  • Trustfeed ratings Icon
  • Trustfeed ratings Icon

Stenkullen, Sweden

ciotola.se
Restaurant

La Ciotola Pasta Italiana Reviews | Rating 4.5 out of 5 stars (8 reviews)

La Ciotola Pasta Italiana is located in Stenkullen, Sweden on Stenkullenvägen 30. La Ciotola Pasta Italiana is rated 4.5 out of 5 in the category restaurant in Sweden.

Address

Stenkullenvägen 30

Phone

+46 793482853

Service options

TakeawayDine-in

Amenities

Good for kids

Offerings

Coffee

Open hours

...
Write review Claim Profile

H

Hampus Olsson

Åt Pasta alla Crema di Funghi Porcini, väldigt god och prisvärd. Det enda negativa är lokalen som är lite trist men det påverkar inte mitt omdöme då det fortfarande är fantastiskt att kunna få en såpass god och genuin pastarätt för 85kr

L

Lotti Limberg

Enkelt, prisvärt o mycket gott!

Z

Zoltan Kelemen-Virag

Superbra ställe! Även Illy-kaffe finns. Äkta italienska maträtter och vänlig servering. Restaurangen I sig är modest: maten dominerar.

A

Andreas Carlsson

Riktigt bra lunch, även om salladsbuffén är medioker. Rekommenderar 2 mindre portioner med pasta och naturligtvis en riktig espresso efter maten. Går även att ta med mat.

W

Whilliam Gråberg

God och prisvärd mat, trevlig personal!

D

David Wästlund

Enkelt, trevligt och maaaagiskt gott! Italienska kockar, vegetariskt alternativ och vi fick ha med Bruno in (eeh, en hund alltså). Värt att åka av E20 och besöka, alla dagar i veckan.

L

Linus Friberg - TE1B

Grymt! Godaste ätit på länge, personalen är sjukt trevligt och maten kommer snabbt och är ljuvligt god. Tog själv räkpastan och det var ett mycket bra val, till nästa gång blir det lite klassisk bolognese. Utsikten över bustationen och tåget är bara pricket över i:et. Alla som är i stenkullen trakterna kom hit ni kommer inte ångra er det är värt varenda krona!!

J

Jonathan

Grymt!!!!! Detta var otroligt gött, personalen är hur trevlig som helst. Kändes som man satt hemma och åt med familjen. Skålen får 5/5 stjärnor