Viborg, Denmark
Industrivej 21
N/A
+45 70707030
Wheelchair-accessible entrance
Package was lost/stolen
like
Desværre bliver pakker og klodser stille ved en selv om man har modtager Flex, utallige klager og det sker stadig...
Var i praktik derude, lotte og postmester Peter og uffe kører showet derude, men uden Morten Højgaard og jørn kromand var der ikke rigtige postmänd tilbage i viborg, et dejligt sted med glade folk, den måned jeg var der, var det en go og sjov tid, og meget frit når man kørte rundt med pakker i viborg
Jeg skal modtage en vigtig pakke og får via en mail om at pakken er ankommet til Viborg kl. 07.04. Pakken må gerne sættes i garagen, og jeg er i øvrigt hjemme og holder løbende udkig efter pakkeposten. Klokken 16.36 får jeg besked om, at man forgæves har forsøgt at aflevere pakken. Det er simpelthen lodret løgn - det er en elendig undskyldning for at dække over noget, der er uegnet til at komme på tryk !!!!
Kan man give minus stjerner??? Man betaler 40 kr for at få post leveret til døren og får bare en seddel med man ikke er hjemme. Det havde jeg så været de sidste 72 timer men vidste godt i havde problemer med ringklokker (måske burde i få jeres medarbejdere på et kursus om hvordan man trykker på knapper). Denne gang bestilte jeg til levering ved et specifik sted (30kr) og selv der kan i ikke finde ud af at aflevere det til det rigtige sted???? Jeg mangler desuden mellem 15 og 20 breve og har på et halvt år måtte betale mellem 5 - 8.000 i rykker osv. Fordi det kan i heller ikke. Har jeres kundeservice på speeddial for hvis jeg ikke ringer og klager med 2 ugers mellemrum sker der intet!!!! Det er for dårligt i tager jer betalt for ikke at gøre jeres arbejde!!! Hvis jeg gjorde som jer måtte jeg tage 10 kr for hver gang en kunde spurgte mig hvor vare var og så sige det var synd hvis jeg (med vilje) pegede forkert!!!
Det er ualmindelig dårlig service, at man ikke kan se hvornår der er åbningstid på posthuset. Ydermere er der ingen der tager telefonen, når man ringer for at spørge, meddeles det efter lang tids kalden, at det ikke kan lade sig gøre at ringe til nummeret I øjeblikket. Gentages flere gange. (kl.9:40 en fredag)
Så kommer man hjem, så har posten lagt en pakke oven på postkassen,så en hver kunne tage den,pakken var så lille at han bare kunne ha smidt den i,kæft en hat.
Utrorligt når man har modtagerflex, at man skal hente pakker på posthuset tit og ofte.igen i dag ligger der en seddel i postkassen, at pakken kan først hentes i morgen. Nej, så hellere gls
Deli
The best companies in the category 'Deli'